Blog tomek@karwat.eu Zapraszam na moje szkolenia
www.AUI.com.pl

Ogień to zdradliwy twór…

10 grudnia 2014

Drodzy Klubowicze Instalatora!

Dziękuję za obecność i aktywność na ostatnim wykładzie dotyczącym pożarów instalacji elektrycznych. Pytania i sugestie wysyłane przez Was są niczym miód na moje trenerskie serce! Nie ma nic lepszego dla szkoleniowca, niż zainteresowana grupa słuchaczy – tak trzymać!

Tym razem prezentację zdominowały zdjęcia, a nie tak uwielbiane przez Was normy i rozporządzenia – wierzę, że pomogły one Wam w zrozumieniu, jak tak naprawdę wygląda pożar i co może spowodować. Gdyby ktoś z Was jeszcze raz chciał zapoznać się z tematem choinki, to tutaj zamieszczam link: https://www.youtube.com/watch?v=IwBiZtfjioU. Warto pamiętać, że ogień to zdradliwy twór, który jest dużo szybszy niż nam się wydaje!

Ważną sprawą przy instalacjach elektrycznych jest częstotliwość ich sprawdzania. Jak już to było wielokrotnie wspominane pomiary muszą się odbywać CO NAJMNIEJ co 5 lat. Moim zdaniem powinny być wykonywane dużo częściej. Warto zaznaczyć, że nie chodzi tu o wyłudzenie pieniędzy od właścicieli, ale o ich bezpieczeństwo! Jeśli zestawimy koszty pomiarów i efektów pożaru, zobaczymy zdecydowaną różnicę, nie wspominając już o stratach w ludziach, których niczym zmierzyć, ani odpłacić nie można. Obligatoryjne przy takich pomiarach powinny być również przeglądy termowizyjne – w końcu instalacja sama się przed pożarem nie zabezpieczy 😉

Następny wykład odbędzie się dopiero 2 lutego, zatem już teraz życzę Wam wszystkich Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Do zobaczenia … za rok! 😉.

Dodaj komentarz

  • (Nie będzie opublikowany)

XHTML: Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu prawidłowego wyświetlania się strony na twoim urządzeniu. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce prywatności.